Vitajte v Aspro Dental,

Naša zubná ambulancia poskytuje kompletné stomatologické služby pre deti a dospelých. Základnou filozofiou našej ambulancie je individuálny prístup ku každému pacientovi a snaha, aby návšteva zubára bola pre Vás príjemným zážitkom. Na základe vstupnej prehliadky, ktorej súčasťou je použitie vyhľadávača kazu - Siroinspect a intraorálneho či panoramatického röntgenu Vám stanovíme individuálny liečebný plán.

0902933583

 

Služby

Biele výplne

Biele výplneBiele (kompozitné) výplne sú dlhodobým estetickým trendom. Sú určené pre rekonštrukciu zubov v celej oblasti chrupu. Pri dodržaní technologických postupov a správnej dentálnej hygieny vyzerajú zrekonštruované zuby veľmi prirodzene. Takto zhotovené kompozitné výplne majú v ústach dlhodobú životnosť.

Anéstezia

AnésteziaV našej ambulancii je ošetrenie v miestnom znecitlivení tzv. lokálnej anestezií samozrejmosťou. Bolestivé zubné ošetrenie dnes už je minulosťou. Existuje viacero druhov lokálnej anestézie. Najčastejšie používané sú Infiltračná, intraligamentárna a zvodová. Podľa typu ošetrenia stomatológ určí, ktorá anestéza je pre Vás najvhodnejšia.

Terapia ozónom - HealOzone

Terapia ozónomOzón je plyn, ktorý už po 20 sekundách likviduje 99,9 % bakteriálnej flóry, ktorá spôsobuje zubný kaz. Jeho aplikácia je rýchla ale hlavne absolútne bezbolestná. U hlbokých kazov sterilizuje spodinu vyvŕtanej kavity a tak zabraňuje recidíve zubného kazu. Ošetrenie ozónom pomáha remineralizácií zubov. Ďalsie využitie ozónu je na ošetrenie citlivých zubných krčkov, koreňových kanálikov, afty, herpesy, pred pečatením zubov, rôzne zápaly mäkkých tkanív ústnej dutiny. Pôsobí analgeticky a urýchluje hojenie.

Endodoncia - Ošetrenie koreňových kanálikov

Ošetrenie koreňových kanálikovje zákrok vykonávaný na zube, pri zápale zubnej drene alebo zápale zubného lôžka. Cieľom je vyčistenie kanálika od zapálených tkanív a baktérií, dezinfekcia kanálika a jeho hermetické zapečatenie. Endodontické ošetrenie je často jediná možnosť záchrany zuba pred vytiahnutím. Celé ošetrenie sa robí v lokálnej anestezií a za použitia tzv. Kofferdamu. Je to blana, ktorá izoluje ošetrovaný zub od okolitého prostredia ústnej dutiny. Pacient nemusí mať počas ošetrenia odsávač slín v ústach. Taktiež zabraňuje preniknutiu dezinfekčných roztokov, či vdýchnutiu nástrojov, ktoré sú pri endodontickom ošetrení nevyhnutné.

Vstupné vyšetrenie

Vstupné vyšetreniePri prvej návšteve pacient vyplní krátky dotazník, s informáciami potrebnými pre stomatologické ošetrenie. Súčasťou vstupného vyšetrenia je detailná preventívna prehliadka, kde zhodnotíme stav tvrdých ako aj mäkkých tkanív ústnej dutiny. Neoddeliteľnou časťou je zhotovenie RTG snímkov. Po zhodnotení Vášho orálneho stavu Vám bude individuálne navrhnutá terapia.

Inlay a onlay

Výplne zubaInlay a Onlay sú výplne zuba, ktoré nahrádzajú veľkú alebo celú chýbajúcu korunkovú časť pôvodného zuba. Sú veľmi šetrné voči zvyšným tkanivám zuba. Pri presnom zhotovení v laboratóriu a dobrej následnej starostlivosti je ich životnosť dlhá. Najčastejšie sa zhotovujú z keramiky a živice.

RTG diagnostika

RTG diagnostikaAspro Dental je vybavené modernými RTG prístrojmi. Ide o digitálny intraorálny a panoramatický röntgen. Digitálne RTG zobrazí snímku o pár sekúnd po nasnímaní na monitore, s ktorou je možné hneď pracovať. Dovoľuje zväčšenie dôležitých detailov, čo na klasickej statickej snímke nie je možné. Poskytuje teda presnejšie, detailnejšie a komplexné informácie pre stomatológa o stave zubov a tvrdých tkanív a to pri nižšej radiácii. Tým umožňuje dokonalé plánovanie chirurgických zákrokov v dutine ústnej. Jeho neoceniteľné využitie je napríklad pri plánovaní vsadenia implantátov a diagnostiky medzizubných kazov.

Zubná korunka

Zubná korunkaZubnou korunkou vieme chrániť poškodený zub, ktorý sa už nedá obnoviť výplňou, inleyou, onlayou. Korunka sa pripevní dentálnym materiálom (dentálny cement, lepidlo) na obrúsený zub (tzv. pahýľ). Tvar a farba korunky sa prispôsobí tvaru a farbe zubov v dutine ústnej, tak že nie je rozoznateľná od okolitých zubov. Korunky môžu byť vyrobené z viacerých materiálov ako napr. kovokeramika, celokeramika, živica alebo zirkón. Pri korunkách je dôležitá hygienická starostlivosť o zuby, pričom správna hygiena môže predĺžiť životnosť korunky.

Detská stomatológia

Detská zubná lekárkaMladé zúbky sú menej mineralizované ako trvalé, preto sú aj náchylnejšie na kazy. Odporúčame viesť deti k pravidelnej a poctivej hygiene zúbkov, pretože čistý zub sa nepokazí. Čím skôr s čistením začnete, tým väčšia je pravdepodobnosť zdravých zubov. Prvá návšteva dieťaťa u stomatológa je veľmi dôležitá. Doporučujeme ju už v prvom roku. Dieťa sa oboznámi s prostredím hravou formou. Rodičia zohrávajú primárnu úlohu v prístupe dieťaťa k ošetreniu. Dieťa by mali pozitívne motivovať a nemali by používať žiadne nepríjemné alebo záporné vyjadrenia spojené so zubným ošetrením. Dieťa by sa doslovne malo tešiť, či dokonca by malo chápať návštevu zubára ako odmenu. V detskej stomatológií sú najčastejšie preventívne výkony ako sú preventívna prehliadka, dentálna hygiena, fluoridácia, pečatenie alebo terapia ozónom.

Zubný mostík

Zubný mostíkPri strate jedného alebo viacerých zubov je jednou z možností zhotovenie mostíka. Po dôkladnom vyšetrení a vyhodnotení biologickej kvality sa zuby ohraničené medzerou obrúsia na tzv. pahýle. V niektorých prípadoch je nevyhnutné obrúsiť viac ako dva zuby. Mostík je zložený z koruniek. Tak, ako korunka, jeho tvar a farba sa vždy prispôsobí tvaru a farbe ostatných zubov v dutine ústnej. Rovnako pri mostíkoch je dôležité dodržiavanie správnej hygieny. Mostík môže byť vyrobený z viacerých materiálov ako napr. kovokeramika, celokeramika, živica alebo zirkón.

Po obrúsení zubov na ktorúkoľvek protetickú náhradu sú zhotovené odtlačky. Pahýť je vždy chránený provizórnou náhradou, kým zubný laborant zhotoví definitívnu náhradu.

Jednotlivé možnosti ošetrenia s Vami podrobne preberieme a odporučíme to najvhodnejšie riešenie pre Vás.

Chirurgia

Zubná chirurgiaAspro Dental Vám ponúka všetky štandardné operačné zákroky malej dentoalveolárnej chirurgie. Každý z týchto zákrokov vykonávame v lokálnej anestéze aby sme predišli zbytočnej bolesti. Ku každému z daných zákrokov poskytujeme aj pooperačnú starostlivosť.

Ponúkame Vám: jednoduché extrakcie, komplikované extrakcie, extrakcie semiretinovaných zubov múdrosti, chirurgické riešenie sťaženého prerezávania zubov múdrosti, úprava úponu uzdičky hornej a dolnej pery u detí a dospelých, úprava ťahu ďasien na zubné krčky preneseným štepom, úprava výšky gingívy, náhradu stratených zubov implantátmi, stabilizácia slabo držiacich dolných celkových protéz pomocou MiniImplantátov.

Implantológia

Zubný implantátZubný implantát je náhrada zubného koreňa. Táto náhrada – obvykle vyrobená z kvalitnej zliatiny titánu, sa vsadí priamo do sánky alebo čeľuste tam, kde bol predtým koreň zuba. Na implantát sa nasadí medzičasť-tzv. nadstavba. Na túto nadstavbu sa nakoniec osadí zubná korunka alebo mostík. V súčasnosti je zubná implantológia oblasť zubného lekárstva, kde je vďaka kvalite materiálov a dlhoročným dôkladným znalostiam namieste uvažovať o implantáte vždy, ak nejaký zub chýba. Taktiež v situácií, keď zubný lekár na základe vyšetrenia predpokladá, že vlastný zub už má obmedzenú životnosť.

V našej ambulancii používame švajčiarsky imlantologický systém firmy Straumann.

Dentálna hygiena

Ústna hygienaPre zachovanie vlastných zubov v ústach po celý život, je nesmierne dôležitá správna ústna hygiena. Domáce čistenie však ani pri všetkej snahe nie je vždy úplne dokonalé. Preto sa odporúča profesionálna dentálna hygiena raz za 6 mesiacov. V niektorých prípadoch je hygiena nevyhnutná aj v kratšich intervaloch. V našej ambulancií Vám ponúkame inštruktáž a nácvik individuálnej orálnej hygieny detí aj dospelých, odstránenie zubného kameňa ultrazvukom, odstránenie pigmentov technikou air-flow (pieskovanie), fluoridáciu, vyšetrenie a liečbu ochorení mäkkých tkanív a ozónovú terapiu.

 

Ordinačné hodiny

Po:  11:00 -  19:00
Ut:  08:00 -  16:00
St:  11:00 -  19:00
Št:  08:00 -  16:00
Pi:  08:00 -  12:00

Adresa

MUDr. Monika Pinterová - Senáriková
Zubný lekár
Aspro Dental
Banská 7, 94901 Nitra

Sledujte nás na

Facebook - asprodental.sk scype - asprodental.sk
Možnosť platby platobnou kartou platobné karty - asprodental.sk
Mobilná verzia
https://www.asprodental.sk/default.aspx?l=sk&p=sluzby
/sk/sluzby
http://www.asprodental.sk/sk/sluzby
l=sk&p=sluzby

Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. x